KILKA SŁÓW O MNIE

Agnieszka Sidewicz-Mościcka

Jestem dyplomowanym psychologiem społecznym i psychoterapeutą. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Ośrodka INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Mam za sobą staże kliniczne w I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Klinice Psychiatrii Wojskowego Instytutu Medycznego, roczny staż w krakowskim Instytucie Terapii Gestalt,  kurs mediacji w Polskim Centrum Mediacji, kursy asertywności, komunikacji bez przemocy (NVC), wiele godzin treningów, warsztatów i terapii własnej (indywidualnej i grupowej). 

Przez wiele lat pracowałam jako psycholog, prowadząc wywiady i badania społeczne. Następnie jako psychoterapeuta, udzielałam wsparcia psychologicznego pacjentom warszawskiego Centrum Onkologii  i pomagałam w przechodzeniu procesu żałoby osobom po doświadczeniu straty w fundacji Nagle Sami

Obecnie prowadzę Gabinet psychoterapii i rozwoju „KAWA NA ŁAWĘ”.  Pracuję indywidualnie, z parami i grupami.

Jestem psychoterapeutą humanistycznym, integrującym różne podejścia terapeutyczne. Za podstawę udanej terapii uważam relację, zbudowaną na wzajemnej szczerości, zaufaniu i akceptacji. Wierzę, że dzięki niej możemy spojrzeć na siebie z czułością, zaakceptować własne zdolności i ograniczenia, znaleźć siłę potrzebną do pogodzenia się z tym co straciliśmy i odwagę do sięgania po to, czego pragniemy.

Po pracy nałogowo pochłaniam wybrane książki, filmy i seriale – interesuje mnie człowiek i jego relacje ze światem – to jak czujemy i myślimy, co robimy, a czego nie i z jakiego powodu. Doceniam ciekawą fotografię i dobrą muzykę, choć nie jestem przywiązana do konkretnych stylów i nazwisk. Lubię gotować, jeździć konno i spędzać czas  na świeżym powietrzu, najchętniej z rodziną (mam męża i 21-letniego syna), przyjaciółmi i psem.

„Można powiedzieć, że nasze życie to nic wielkiego, ale… to wszystko co mamy.”1  Dlatego warto mieć na nie wpływ!

Zapraszam Cię.

Agnieszka Sidewicz-Mościcka

1 E.H.Ericson

KONTAKT
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA
PSYCHOTERAPIA PAR
INNE FORMY POMOCY