Zamiast się zmagać ze zmianą o którą zabiegasz… odpuść i zacznij się sobie przyglądać!

Czy można się zmienić bez większego wysiłku? Uwolnić się od poczucia winy z powodu porażek towarzyszących złamanym obietnicom?

Zgodnie z paradoksalną teorią zmiany człowiek staje się tym, kim jest, a nie tym, kim chciałby być. Niestety większość zmian jakie chcemy wprowadzić w życie ma na celu stworzenie lepszej wersji siebie tak, jakbyśmy byli niewystarczający, niegodni akceptacji. Kiedy zaczynamy dążyć do tego rodzaju zmiany, możemy mieć wrażenie, że wszystko sprzysięga się przeciwko nam. Oporuje nasze ciało, emocje i okoliczności. Jakbyśmy bronili się przed unicestwieniem. Żeby móc przestać się bronić, musimy dać sobie szansę na pełne doświadczenie tej wersji siebie, którą chcemy zmieniać. Po to, by zrozumieć, skąd się wzięła i co chce nam powiedzieć. Dopiero kiedy ją usłyszymy, będziemy mogli świadomie zdecydować  co dalej. Najczęściej okazuje się, że zmiana zaczęła dokonywać się sama kiedy przestaliśmy o nią zabiegać.

Możemy również wykorzystać zasadę Heisenberga, zauważając to, co nam przezkadza i poświęcając temu uwagę. Jak? Dokładna instrukcja w zamieszczonym filmie:)

Nie przestaniesz jeść ciastek – zasada Heisenberga – David R. …

<Nie przestaniesz jeść ciastek – zasada Heisenberga – David R. Hawkins >Bardzo ciekawy wykład Hawkinsa"Problemy automatycznie zaczynają się zmniejszać, gdy kierujemy na nie naszą uwagę""Oświecenie jest bardzo łatwe, chodzi o to, by sobie odpuścić, natomiast ludzie ciągle się z czymś zmagają i zmagają."

Opublikowany przez Uważna Obecność na 8 kwietnia 2017